Paritem Tablet Kullanıcı Kılavuzu İzle

 1. Paritem Tablet Müşteri Hesabı Giriş

  App. Store veya Google Play Store’dan “Paritem” uygulamasını yükledikten sonra “Paritem” ikonuna tıklayarak uygulamanın giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra “Giriş Yapın” kısmından şifre ve parolanızla hesabınıza bağlanabilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 2. İşlemlerin Yapılışı

  Ana sayfa üzerinden işlem yapmak istediğiniz döviz cinsini tıklayarak “AL/SAT” ekranından güncel pariteler ile işlem yapabilirsiniz. Ekrandaki 20K, 40K, 1M … değerleri işlem yapabileceğiniz miktarları göstermektedir. K bin, M milyon anlamına gelmektedir. Ekranın en sağındaki miktarın yanındaki oku tıkladığınızda işlem yapabileceğiniz diğer miktarları görebilirsiniz. Miktarı belirledikten sonra “Alış” ya da “Satış” kısmını tıkladığınızda işleminiz gerçekleşir. “İşlem tamamlandı” mesajı ile birlikte “Açık İşlemler” sayfasında en üstte olacak şekilde görüntülenir.

  Video gösterim için tıklayınız.

 3. İstenilen Pozisyona Emir Bırakabilme

  Pozisyonlar menüsünden, Açık İşlemler bölümüne geçerek emir girişi yapmak istediğiniz işlemin sağ tarafında bulunan “mavi renkteki oka” tıkladığınızda “İşleme Bağlı Emir” ekranına bağlanırsınız. İstediğiniz “Kar Al”, “Zararı Durdur” veya “Zarar Takip” tipindeki emirlerinizi “Kaydet” tuşuna basarak bırakabilirsiniz. Emir bıraktıktan sonra işlemin sağındaki okun rengi kırmızı olur. (İlgili işleme emir bıraktığınızı belirtir)

  Video gösterim için tıklayınız.

 4. Pozisyon Kapatma

  “Açık İşlemler” menüsünden pozisyon kapatmak istediğiniz işlemin solunda bulunan “kırmızı renkteki çarpı” işaretine tıkladığınızda “İşleme Bağlı Emir” ekranına bağlanırsınız. Bu ekrandaki “Pozisyonu Kapat” bölümünde kapatmak istediğiniz miktarı seçerek pozisyonu kapatabilirsiniz. “Kapanan Pozisyonlar” menüsünden son 24 saat içerisinde kapattığınız tüm pozisyonları görüntüleyebilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 5. Yeni Emir Bırakma

  Emirler bölümünden “Yeni Emir” ikonuna tıkladığınızda “Yeni Emir” sayfası açılır. Yeni emir girişlerinizi; döviz çifti, işlemin yönü, miktar ve emir bırakmak istediğiniz fiyat seviyesini belirledikten sonra “Kaydet” butonuna basarak yapabilirsiniz. Girdiğiniz emirlerin takibini “Emirler” menüsünden yapabilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 6. Fiyat Uyarısı

  Emirler menüsünden “Fiyat Uyarısı” bırakabilirsiniz. Fiyat uyarıları ikonuna tıkladığınızda “Yeni Fiyat Uyarısı” menüsü açılacaktır. Döviz çifti ve fiyat seviyesini belirledikten sonra “Kaydet” tuşuna basarak Fiyat Uyarısı girişinizi yapabilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 7. Güncel Bakiye Bilgileri - Ekonomik Takvim - Piyasa Haberleri

  Güncel Bakiye bilgilerinizi "Bakiyem" bölümünden takip edebilirsiniz. "Ekonomik Takvim" bölümünde günlük olarak açıklanacak verilerin detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca yukardaki "Bölge" ikonuna tıkladığınızda sadece seçtiğiniz bölgenin verilerini ekranınıza getirebilirsiniz. "Haberler" menüsünden günün haberlerini incelerken detayını görmek istediğiniz haber başlığının sağ tarafındaki devamı bölümünü tıkladığınızda haberin tamamını görebilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.

 8. Grafikler

  Ana sayfadan herhangi bir parite çiftine tıkladığınızda “Parite AL/SAT ” Ekranına bağlanırsınız. Bu ekranda gördüğünüz grafikleri dakikalık, saatlik ve günlük olarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda grafik tipini de mum, bar ve line olarak 3 farklı tipte görüntüleyebilirsiniz. Ekrana çift tıkladığınızda ekranın tamamında grafik görüntülenecektir.

  Video gösterim için tıklayınız.

 9. Pariteler

  Paritemde işlem yapabileceğiniz 18 adet parite bilgisi bu menüde yer almaktadır. “Ayarlar” butonuna tıkladığınızda parite ve güncel bakiye bilgilerinizin güncelleme süresini değiştirebilir, anasayfada görmek istediğiniz döviz çiftlerinin seçimini yapabilirsiniz.

  Video gösterim için tıklayınız.