Paritem Nedir?

Paritem Metatrader5 Anadolu Yatırım’ın müşterilerine sunduğu, internet erişimiyle hafta içi 5 gün 24 saat uluslararası döviz piyasalarında pariteler üzerinde gerçek zamanlı pozisyon alabilme, emir bırakabilme, alım-satım yapabilme imkânı sağlayan hizmettir.

Paritem’de işlem yapmaya başlamak için (daha önce deneme hesabında 6 iş günü, 50 işlem limitini sağlamak koşuluyla) herhangi bir Anadolubank şubesinde vadesiz döviz hesabı açtırmanız ve bu hesaba minimum 50.000 TL muadili USD yatırarak, Paritem Sözleşmesini imzalamanız yeterlidir. Hesabınıza yatırılan bu tutar, Anadolu Yatırım nezdindeki hesabınıza aktarılacak ve Takasbank A.Ş. nezdinde adınıza açılmış olan teminat hesabınıza transfer edilecektir. Daha sonra, size telefon yadae-mail ile iletilecek olan Giriş ve Şifre bilgileri ile masaüstü ve mobil MetaTrader 5 platformları üzerinden kolayca sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Teminattaki paranız yurtdışında değil, Anadolu Yatırım nezdinde açılmış olan MetaTrader hesabınız ile Takasbank A.Ş’de adınıza açılmış olan teminat hesabınızda bulunmaktadır. Haftanın herhangi bir iş günü teminattaki paranızı; anlık olarak Paritem MT5 platformundaki hesabınızdan veya hesap açılışı sırasında gönderilen şifre ile www.takasbank.com.tr adresindeki Takas Web uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan işlem yapabilirsiniz. Başka yerlerden internete girişinizde bilgilerinizin kopyalanması da engellenmekte ve sistem en güvenli şekilde çalışmaktadır.

Anadolu Yatırım Araştırma Departmanı’nın hazırladığı Günlük Bülten ve Haftalık/Aylık Strateji raporlarını web sayfamızdan yada platformlar üzerinden okuyabilir ve teknik analizlerinden faydalanabilirsiniz.

Platform üzerinden, 20 çeşit paritede işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

USD/TRY, EUR/TRY, EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CHF, EUR/JPY, GBP/JPY, EUR/CHF, EUR/GBP, AUD/USD,NZD/USD, USD/CAD,USDZAR, GBP/CHF, USD/SEK, XAU/USD, XAG/USD,USDZAR,USDRUB,LCO/USD(Brent Petrol)

20 Parite Çifti* :

EUR: Avrupa Birliği Para Birimi
USD: Amerikan Doları
CHF: İsviçre Frangı
JPY: Japon Yeni
GBP: İngiliz Sterlini
AUD: Avustralya Doları
SEK: İsveç Kronu
CAD: Kanada Doları
TRY: Türk Lirası
XAU: Altın
XAG: Gümüş

ZAR: Güney Afrika Randı

RUB: Rus Rublesi

LCO: Brent Petrol

Paritem’de gerçek işlem hesabı açtırana kadar sistemi ve kendinizi denemek amacıyla ücretsiz Deneme Hesabı açabilirsiniz. Deneme hesabı açmanız için, Anadolu Yatırım müşterisi olmanız gerekmemektedir. Deneme hesapları gerçek hesapla aynı şekilde çalışır, böylelikle sistemi birebir deneyebilirsiniz.